27 grudnia 2009 r. Imieniny: Fabioli, Jana, Żanety
redakcja
partnerzy
subskrypcja
współpraca
forum

Lista wszystkich aktualności z regionów


16.09.2008Ratujcie drzewa, bo bedzie za pozno- Slowo Polskie, Polska Gazeta Wroclawska, 13-14 wrzesnia 2008r.
Pięć dorodnych, ponad 60-letnich lip rosnących przy ulicy Głównej w Krzyżowicach najprawdopodobniej zostanie wyciętych. Powód? Rozpoczyna się tam właśnie remont drogi powiatowej, podczas którego stanie położony również nowy chodnik.
więcej >
04.09.2008Modlili sie za burmistrza i rade - Polska Gazeta Wroclawska, 3 wrzesnia 2008r.
Kilkadziesiąt osób przyszło na mszę świętą w intencji zesłania światła Ducha Świętego na burmistrza i radnych Kłodzka. W kościelnych ławach nie zabrakło samorządowców: było czterech radnych i trzech urzędników z wiceburmistrzem Witoldem Krzelowskim na czele.
więcej >
28.08.2008W Lubinie urzednicy sa z zawodu prezesami. Gazeta Wyborcza Wroclaw - Jacek Harlukowicz
NIK doniesie do prokuratury na prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego - zarzuca mu, że nie wykonując jednej z uchwał rady miejskiej, dopuścił się przestępstwa. Kontrolerzy wykryli też, że jego podwładni zajmują po kilka wysoko płatnych stanowisk naraz, co źle wpływa na zarządzane przez nich instytucje
więcej >
28.08.2008Mezczyzna jak bielizna, Polska Gazeta Wroclawska, 25 sierpnia 2008r., Edyta Golisz
Problemy kobiet na stanowiskach -jak to powiedzieć? W Lubinie o radę zapytano językoznawców.
więcej >
21.08.2008Wielka awantura o droge
Polska Gazeta Wrocławska, 20 sierpnia 2008r. - Magdalena Kozioł

Czteropasmowa, ekspresowa droga z Wrocławia do Poznania miała być gotowa do 2012 roku i sprawić, że zamiast 3 godzin podróż do stolicy Wielkopolski będzie trwała o połowę krócej. Jest niemal pewne, że droga w tym czasie gotowa nie będzie. Ciągle trwają bowiem spory, którędy ją poprowadzić. Co gorsza, im dłużej trwa awantura, tym dalej do porozumienia. Jeszcze kilka miesięcy temu pod uwagę brano 3 warianty przebiegu trasy. Teraz rozważanych jest aż 8!
więcej >

21.08.2008Tasmociag sprawi, ze beda zyc normalnie
Polska Gazeta Wrocławska, 21 sierpnia 2008r.- Romuald Piela

Od 13 lat codziennie przez Świerki przejeżdżało kilkadziesiąt ciężarówek załadowanych melafirem. Hałas i tumany kurzu zatruwały ludziom życie, wozy niszczyły drogę, a wstrząsy powodowały pękanie budynków. Już za miesiąc uciążliwy transport zniknie. Kopalnia Surowców Skalnych w Świerkach kończy budowę taśmociągu, którym urobek wprost z kamieniołomu trafi na bocznicę kolejową w oddalonej o 2,5 km Bartnicy.
więcej >

14.02.2008Nowy Tomysl > Siegnij po pieniadze z Unii
Rozpoczął pracę terenowy punkt informacyjny Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
więcej >
14.02.2008Malopolskie inwestycje na start !
14 lutego w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie i Oświęcimiu podpisanych zostanie 16 pre-umów dla projektów kluczowych Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
więcej >
14.02.2008Sopoccy urzednicy posadzeni o wziecie lapowki
Czy sopoccy urzędnicy wzięli łapówkę za przyznanie lokalu komunalnego w mieście? Sprawdza to Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.
więcej >
14.02.2008Poszerzy sie Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Mając na uwadze korzyści gospodarcze dla województwa śląskiego, wojewoda śląski zaopiniował pozytywnie wniosek Zarządu Katowickiej Specjalnej SA w sprawie zmiany granic KSSE.
więcej >
14.02.2008Wroclaw - Moda na prestiz
To jest stare i dobrze poznane zjawisko, że ludzie bogaci chcą mieszkać koło siebie. Obok władzy i pieniędzy to właśnie prestiż staje się najbardziej pożądanym dobrem - mówi dr Mateusz Błaszczyk, socjolog miasta z wrocławskiego uniwersytetu.
więcej >
08.10.2007Pozyczka na utrzymanie szkoly
Trzysta tysięcy złotych kredytu chce zaciągnąć Rada Gminy w Wiżajnach. Pieniądze mają być przeznaczone na utrzymanie szkoły w Smolnikach.
więcej >
08.10.2007CBA uderza w Trojmiescie
Centralne Biuro Antykorupcyjne zażądało od władz Gdańska, Gdyni i Sopotu wszystkich informacji na temat sprzedaży mienia komunalnego w ciągu ostatnich 17 lat. W piątek funkcjonariusze biura zatrzymali gdyńską urzędniczkę, która mogła fałszować dokumenty przy próbie przekształcenia terenu na Oksywiu w działkę budowlaną.
więcej >
08.10.2007Dyskusja o Nikiszowcu w Sl.U.W.
Z inicjatywy wojewody śląskiego Tomasza Pietrzykowskiego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś spotkanie poświęcone przyszłości katowickiej dzielnicy Nikiszowiec. Do dyskusji zaproszono prezydenta Katowic Piotra Uszoka, prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego Stanisława Gajosa, prezesa Hutniczo-Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Katowicach Adama Bombę oraz dziennikarkę Gazety Wyborczej Annę Malinowską. Rozmówcy zgodzili się, że Nikiszowiec może być turystyczną wizytówką stolicy regionu i należy jak najszybciej podjąć prace mające na celu poprawę wizerunku dzielnicy.
więcej >
08.10.2007Uniwersytet blizej
Po ośmiu latach starań ruszyła budowa Akademickiego Centrum Sportu przy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. 24. września w zamiejscowym oddziale Urzędu Wojewódzkiego I wicewojewoda śląski Artur Warzocha i rektor AJD prof. Janusz Berdowski podpisali dokument o dofinansowaniu inwestycji. Umowa uruchamia środki na budowę Centrum - 12 milionów złotych z Unii Europejskiej oraz 9 milionów z budżetu Ministra Nauki, które uczelnia otrzyma, dzięki posłowi PiS Szymonowi Giżyńskiemu. Budowa potrawa rok i pochłonie łącznie 24 miliony złotych.
więcej >
08.10.2007XVII Ogolnopolska Konferencja Liderow Kultury
W dniach 24-26 październik, w Ośrodku Wypoczynkowym "HYRNY" w Zakopanem odbędzie się XVII Ogólnopolska Konferencja Liderów Kultury nt. Finansowanie i organizacja działalności kulturalnej w gminie, powiecie i województwie samorządowym w aspekcie absorpcji Funduszy Europejskich 2007-2013.
więcej >
27.03.2007Marszalek dostal zolta kartke
Dziś późnym wieczorem zarząd PO krytycznie ocenił pracę marszałka Gorzowa Wielkopolskieo Krzysztofa Szymańskiego . Dał mu miesiąc na poprawę.
więcej >
27.03.2007Katowice w Cannes
Katowice zaprezentowały projekt przebudowy Śródmieścia na najważniejszych w Europie targach inwestycyjnych. - Wracamy z tarczą - mówi architekt Tomasz Konior, autor projektu Mędzynarodowe profesjonalne targi inwestycyjne („Le Marché International des Professionnels de l’immobilier”), czyli MIPIM 2007 ściągnęły w tym roku rekordową liczbę 25 tys. uczestników z ponad 70 krajów świata, którym przyglądali się najpoważniejsi gracze rynku nieruchomości.
więcej >
27.03.2007W Sejnach powstanie Mlodziezowa Rada Miasta
Młodzieżową Radę Miasta chcą powołać sejneńscy radni. Ma ona być organem doradczym dla dorosłych rajców.
więcej >
26.03.2007Zamiast szczepienia beda pulapki na szrotowka
Urząd Miejski w Bytowie zmienił zdanie na temat metody, jaką należy zastosować w walce ze szrotówkiem, który zaatakował bytowskie kasztanowce. Jeszcze dwa tygodnie temu planowano chore drzewa zaszczepić odpowiednim preparatem.
więcej >
26.03.2007Powrot idei wojewodztwa czestochowskiego
W częstochowskim Ratuszu odbyła się prezentacja książki "Region częstochowski", przedstawiającej argumenty za reaktywacją województwa częstochowskiego. Według siedemnastu autorów, w skład nowej jednostki samorządowej miałyby wejść powiaty częstochowski ziemski i grodzki, kłobucki, lubliniecki, myszkowski, zawierciański (dzisiejsze województwo śląskie) oraz radomszczański, pajęczański, wieluński i wieruszowski (łódzkie).
więcej >
26.03.2007Zjazd Sprawozdawczo-Programowy Mazowieckiej Wspolnoty Samorzadowej
W dniu 24 marca 2007r. o godz. 11.00 w sali Kina 'Baśń' Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie ul. Warszawska 24 odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Programowy Wspólnoty Samorządowej Województwa Mazowieckiego. Spotkanie miało również charakter Walnego Zgromadzenia tej organizacji.
więcej >
23.03.2007Elblag w Pradze
W Pradze zakończyła się Międzynarodowa Konferencja nt. Regeneracji i Zrównoważonego rozwoju miast, do udziału w której zaproszony został Prezydent Elbląga Henryk Słonina.
więcej >
23.03.2007Pikieta emerytów i rencistów
Około 50 emerytów i rencistów pikietowało dzisiaj pod Śląskim Urzędem Wojewódzkim w związku z rezygnacją podjętą przez rząd z corocznej waloryzacji rent i emerytur. Delegację czworga przedstawicieli pikietujących przyjął w swoim gabinecie wicewojewoda śląski Artur Warzocha.
więcej >
23.03.2007Flirt z inwestorem
Rewolucja w poznańskim magistracie. Wiceprezydent Jerzy Stępień tworzy biuro obsługi inwestorów i promocji inwestycji. Mówiła już o nim Maria Pasło-Wiśniewska.
więcej >
23.03.2007Kierunki rozwoju lokalnego województwa podlaskiego
23 marca odbyła się konferencja pt. „Kierunki rozwoju lokalnego w województwie podlaskim. Rola samorządu gminnego w aktywizacji obszarów wiejskich”.
więcej >
23.03.2007I Miedzynarodowa Konferencja Fundraisingu
I Międzynarodowa Konferencja Fundraisingu, która odbędzie się 19 kwietnia 2007 w Krakowie, będzie największym spotkaniem polskich fundraiserów - osób zajmujących się pozyskiwaniem funduszy na działalność statutową organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, które realizują inicjatywy społeczne i dobroczynne.
więcej >
14.02.2007Cierpliwy komornik
Pacjenci słubickiej lecznicy są bezpieczni, ale szpitalowi nie jest łatwo. Trwa układanie się z komornikami i wierzycielami.
więcej >
14.02.2007List otwarty Wojewody Zachodniopomorskiego
List otwarty do mediów
więcej >