Bitcoin i jak na nim zarabiać

Witam,

To jest mój pierwszy artykuł tutaj, więc mam nadzieję, że zostanie zatwierdzony, podzielę się kilkoma punktami dotyczącymi bitcoina i blockchain.

Dla tych z Was, którzy nie wiedzą, czym jest Bitcoin, powiem to w ten sposób, Bitcoin jest walutą, której nie może kontrolować żaden bank ani żaden rząd, jest to w zasadzie wirtualna waluta, którą można kupić online za prawdziwe pieniądze. oprócz bycia zdecentralizowaną walutą, jakie są jej zalety, możesz przesyłać bitcoiny w dowolne miejsce na tym świecie bez większych opłat, możesz być w 100% anonimowy podczas dokonywania transakcji dzięki technologii zwanej blockchain. Więc co jest w tym wielkiego może zapytać, cóż, powiem ci, kiedy po raz pierwszy został uruchomiony, nie ma absolutnie żadnej wartości, ale teraz 1 bitcoin = 6 689,35 $ to całkiem imponujący wzrost, prawda?

Więc jak ta rzecz rośnie, możesz zapytać, powiem ci, jak utrzymać blockchain, musi istnieć coś, co nazywa się księgą, w której wszystkie transakcje muszą być odnotowane i aby stać się blokiem w blockchain, należy rozwiązać funkcję mieszającą a produkcja bitcoinów poprzez rozwiązywanie hashów nazywa się Mining Bitcoin.

Do rozwiązania funkcji haszującej zwykle używano kart graficznych, ale z biegiem czasu bitcoin stawał się coraz trudniejszy do wydobycia i wprowadzono dedykowany sprzęt zwany koparkami ASIC.

Tak więc ludzie, którzy poświęcą swój czas i pieniądze na wydobywanie bitcoinów, zostaną nagrodzeni w bitcoinach, a ponieważ coraz więcej osób stanie się częścią tego łańcucha bloków, jego wartość wzrośnie.

więc jak mogę zarabiać na bitcoinach, są dwa sposoby

1. Możesz handlować bitcoinem/altcoinem (każda kryptowaluta inna niż bitcoin nazywa się altcoin, tak, jest ich tysiące)

2.Możesz je samodzielnie wydobywać

dwie z tych metod mają swoje zalety i wady, ponieważ bitcoin nie jest przez nikogo kontrolowany, jest bardzo zawodny jednego dnia może być wart 10 000$, a następnego może spaść do 100$. Handel zasadniczo oznacza kupowanie bitcoina za prawdziwe pieniądze i modlenie się, aby jego cena wzrosła, a następnie sprzedawanie go, gdy wzrośnie. Takie podejście jest bardzo ryzykowne i możesz stracić pieniądze, zamiast osiągać jakiekolwiek zyski.

 

Edmund Rolek