Jak kupić Bitcoin — krok pierwszy

Najlepszym sposobem na poznanie bitcoina jest wskoczenie i wrzucenie kilku do swojej „kieszonki”, aby poczuć, jak działają.

Pomimo szumu o tym, jak trudne i niebezpieczne może być, zdobywanie bitcoinów jest o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze niż mogłoby się wydawać. Pod wieloma względami jest to prawdopodobnie łatwiejsze niż otwieranie konta w tradycyjnym banku. A biorąc pod uwagę to, co dzieje się w systemie bankowym, prawdopodobnie jest też bezpieczniej.

Jest kilka rzeczy do nauczenia się: zdobywanie i używanie portfela oprogramowania, nauka wysyłania i odbierania pieniędzy, nauka kupowania bitcoinów od osoby lub giełdy.

Przygotowanie

Zanim zaczniesz, będziesz musiał zaopatrzyć się w portfel. Możesz to zrobić dość łatwo, rejestrując się na jednej z giełd, która będzie obsługiwać Twój portfel. I chociaż myślę, że w końcu będziesz mieć jeden lub więcej portfeli wymiany, powinieneś zacząć od jednego na swoim komputerze, zarówno po to, aby lepiej wyczuć bitcoin, jak i dlatego, że wymiany nadal są eksperymentalne. Kiedy dojdziemy do tego etapu dyskusji, doradzę, abyś miał zwyczaj przenosić swoje pieniądze i monety z giełd lub dywersyfikować między giełdami, aby Twoje pieniądze były bezpieczne.

Co to jest portfel?

Jest to sposób na przechowywanie bitcoinów. W szczególności jest to oprogramowanie zaprojektowane do przechowywania bitcoinów. Można go uruchomić na komputerze stacjonarnym, laptopie, urządzeniu mobilnym (z wyjątkiem, jak dotąd Apple), a także może być używany do przechowywania bitcoinów na takich rzeczach, jak pendrive’y. Jeśli obawiasz się, że zostaniesz zhakowany, jest to dobra opcja. Nawet bliźniacy Winklevoss *, którzy zainwestowali miliony w bitcoiny, lokują swoje inwestycje w dyski twarde, które następnie wkładają do skrytki depozytowej.

* Bliźniacy Winklevoss to ci, którzy pierwotnie wpadli na pomysł na portal społecznościowy, który stał się Facebookiem. Zatrudnili Marka Zuckerberga, który wziął ich pomysł za swój i stał się niezmiernie bogaty.

Co musisz wiedzieć o posiadaniu portfela bitcoin na swoim komputerze?

Poniżej możesz pobrać oryginalny portfel bitcoin lub klienta w formacie Windows lub Mac. To nie tylko portfele, ale w rzeczywistości są częścią sieci bitcoin. Będą otrzymywać, przechowywać i wysyłać Twoje bitcoiny. Jednym kliknięciem możesz utworzyć jeden lub więcej adresów (adres to numer, który wygląda tak: 1LyFcQatbg4BvT9gGTz6VdqqHKpPn5QBuk). Zobaczysz pole, w którym możesz skopiować i wkleić taki numer od osoby, do której chcesz wysłać pieniądze, a następnie trafi on bezpośrednio do portfela tej osoby. Możesz nawet stworzyć kod QR, który pozwoli komuś zrobić zdjęcie za pomocą aplikacji na swoim telefonie i wysłać ci trochę bitcoinów. Rozdawanie ich jest całkowicie bezpieczne – zarówno adres, jak i kod QR są na mojej stronie darowizn. Zapraszam do darowizny!

Edmund Rolek