Xbox One S – nowa konsola Microsoft

Dla graczy na całym świecie, długo oczekiwany, nowo opracowany Xbox One S jest już w sprzedaży. Dla bardziej zapalonych graczy, którzy potrzebują więcej miejsca, dostępna jest teraz edycja Xbox One S 2 TB. Dzięki mnóstwu funkcji zaprojektowanych, aby uczynić z tego najlepszego Xboxa, jaki kiedykolwiek powstał, jest to obecnie najgorętszy system na rynku, który obsługuje tegoroczny atak najnowocześniejszych systemów telewizyjnych 4K. Dodatkowa konstrukcja i specyfikacje pod maską tego systemu gier zdecydowanie wnoszą zdumienie i urok do tej długo oczekiwanej rozgrywki.

Projekt

Projekt Xbox One S wywodzi się z ideą łatwiejszej obsługi. Dzięki tej koncepcji sprawili, że Xbox One S jest o 40% cieńszy niż najnowsze wydane Xbox One. Wraz z eleganckim wyglądem przychodzi skrócenie akcesoriów, takich jak przewód zasilający do Xbox One, który miał zasilacz o dużej końcówce. Ten zasilacz został teraz zintegrowany wewnętrznie w konsoli, zamiast być podłączony do zewnętrznego przewodu zasilającego. Aby uczynić rzeczy bardziej konkurencyjnymi, nowy Xbox One S może stać poziomo, podobnie jak jego konkurent, PlayStation 4, czyniąc bezpośredni znak przeciwko tej marce. Xbox One S ma kolor „Robot White”, aby nadać temu eleganckiemu wzornictwu czystszy wygląd.

Dla użytkowników Kinect, którzy są przyzwyczajeni do tego, że konsola Xbox ma swój port Kinect jako część konsoli, była to poważna zmiana. Konsola Xbox One S nie ma portu Kinect, a użytkownicy, którzy chcą korzystać z sensora Kinect, będą musieli kupić przejściówkę, aby móc korzystać z tej gry na konsoli Xbox One S. Jednak aby zastąpić ten port, w konsoli znajduje się teraz port USB. z przodu, z dwoma z tyłu i portem IR Blaster z przodu. Z tego powodu Xbox oferuje obecnie bezpłatny adapter Xbox Kinect dla użytkowników, którzy chcą podłączyć swoje urządzenie Kinect.

Duża funkcja — kompatybilność z 4K Ultra HD

Największym ulepszeniem funkcji poza eleganckim wyglądem jest obsługa 4K, której nie obsługiwały poprzednie modele Xbox One. Nie tylko możesz przesyłać strumieniowo swoje ulubione sieci strumieniowe na Xbox One S, ale możesz także korzystać z odtwarzania Blu-ray 4K Ultra HD. Dla większej liczby osób szukających odtwarzacza Blu-ray 4K Ultra HD, sam odtwarzacz kosztuje od 150-500 USD. Ta konsola ze wszystkimi jej funkcjami kosztuje 399 USD, co stanowi tylko około 100 USD różnicy między aktualnie sprzedawanym Xbox One, który jest w sprzedaży. Aby w pełni zobaczyć szczegóły 4K Ultra, jedynym brakującym elementem jest telewizor 4K Ultra, który wyświetla szczegóły grafiki.

Szczegóły sprzętu

Xbox One S może pochwalić się możliwością obsługi obrazów 4K HDR, w tym dysku twardego o pojemności 2 TB.

Edmund Rolek